sport olimpijski, siła, zdrowie, pasja

WTF Kyung Hee Partnership Taekwondo Trening Program

WTF Kyung Hee Partnership Taekwondo Trening Program

1 Cze 2010

WTF Kyung Hee PartnershipTaekwondo Trening Program     03-28 maj 2010

Kyung Hee to Universytet położony w malowniczym mieście Suwon  w Korei. Światowa Federacja Taekwondo Olimpijskiego stworzyła program dla instruktorów który ma pomóc w rozwoju Taekwondo  na całym świecie. Robert Kantorysiński wybrany przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego był jednym z 10 instruktorów z całego świata a także pierwszym Polakiem który miał zaszczyt trenować na najbardziej prestiżowym universytecie  taekwondo na świecie. Kyung Hee wychował wielu mistrzów świata a także mistrzów Olimpijskich .Zajęcia rozpoczynały się o 8:30 a kończyły o 21.Zajęcia obejmowały część teoretyczna i praktyczną z  takich dziedzin jak:

-Strategia walki, analiza ,przepisy walki sportowej

-Pokazy taekwondo i samoobrona

-Masarz sportowy

-Sparing

-Poomse{układy formalne}

-Taekwondo aerobik

-Trening motoryki

-Filozofia taekwondo

-Język koreański

-Pierwsza pomoc

W programie były także wycieczki odwiedziliśmy Kukkiwon który znajduje się na wzgórzach Seulu dla niewtajemniczonych dodam ze jest to międzynarodowa siedziba taekwondo olimpijskiego. Tam też specjalnie dla nas zrobiono pokaz przez grupę  WTF Kukkiwon. Mieliśmy okazje poznać sekretarza który rozmawiał z nami o taekwondo a także opowiadał na m o swoim życiu. Mimo wielu przyjemności  najwięcej czasu spędzaliśmy w sali trenując w pocie czoła przyswajając wiedze która dzielili się z nami profesorowie. Dnia 28 maja odbył się test oraz uroczyste zamknięcie programu. Robert Kantorysiński ukończył go pomyślnie otrzymując certyfikat z Międzynarodowej Akademi Taekwondo.

cert2

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasza witryna internetowa wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz politykę prywatności.
OK