sport olimpijski, siła, zdrowie, pasja

Puchar Polski Olsztyn

18 Gru 2015

Międzynarodowy Turniej w Taekwondo Olimpijskim Puchar Polski – Olsztyn  W dniach 11-13 grudnia 2015 roku w Olsztynie odbył się Międzynarodowy Turniej w Taekwondo Olimpijskim Puchar Polski – Olsztyn OPEN. W zawodach udział wzięło około 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Nasz klub reprezentowało 7 osób: 3 kadetów, junior i 3 młodzieżowców. Zdobyliśmy 5 medali, w tym 1 złoty i 4 brązowe. Był to ostatni start naszych zawodników w tym roku. Kadeci: Nicole Firek -41 kg. W pierwszej walce wygrała bez większych problemów 23:10 z utytułowaną zawodniczką. Natomiast w drugiej walce przegrała 10:2 w walce o medal. Liliana Zyskowska -44 kg. Po ciężkiej walce musiała uznać wyższość przeciwniczki, która ostatecznie zajęła 3 miejsce. Krystian Szymonik -45 kg, 3 miejsce. Po dwóch wygranych walkach, w trzeciej doznał kontuzji palca u ręki, przez co musiał poddać walkę. Juniorzy: Weronika Dębska -68 kg,  zajeła 3 miejsce . Startująca po raz pierwszy w kategorii junior zdobyła brązowy medal. Przez pierwsze dwie rundy prowadziła wysoką przewagą, jednak w trzeciej rundzie minimalnie przegrała o wejście do finału 14:12 z zawodniczką z Olsztyna. Młodzieżowcy: Weronika Szulc -73 kg, 1 miejsce. Mimo ciężkiej walki w ostatniej rundzie odrobiła punkty i wygrała 4:3 zdobywając złoty medal. Aleksander Czarski -68 kg, 3 miejsce. Prowadził bardzo wyrównaną walkę, każda runda kończyła się remisem. W trzeciej rundzie było 11:11 jednak na 7 sekund przed końcem przeciwnik zdobył punkt, którego nie zdążył odrobić, tym samym przegrał walkę i zdobył brąz. Kamil Majzner -58 kg, 3 miejsce. W pierwszej walce trafił na faworyta tej kategorii, był bardzo blisko wygranej, lecz przeciwnik w tym dniu okazał się lepszy.Gratulacje za udany start zawodników  naszego klubu