sport olimpijski, siła, zdrowie, pasja

Kinga Wochal V-ce Mistrzynią Polski Jun.

3 Cze 2011

kinga_modified

Dnia 27-29 maja 2011r zostały rozegrane finały Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Gospodarzem tegorocznych zawodów w Taekwondo Olimpijskim było jedno z najmłodszych miast w Polsce – Borne Sulinowo.

Sobota-28 maja była dniem rywalizacji juniorów wyłonionych w eliminacjach do finałów , w każdej z kategorii wagowych walczyła ósemka najlepszych zawodników w przedziale 14-17 lat.

Nasz Częstochowski klub „Kantor” reprezentowało 3 zawodników, w tym jeden młodzieżowiec oraz 1 zawodniczka.

Łukasz Mielan startujący w kategorii wagowej -59kg przegrał pierwszą walkę,gdzie pozostały mu walki repasażowe, które również nie przyniosły Łukaszowi szczęścia.Uplasował się na 5 mc.

Jacek Janas -63kg również przegrał pierwszą walkę z 3-krotnym mistrzem Polski Kamilem Serafinem z Uks Ilyo Bolesławiec.

zajął miejsce 5.

Kinga Wochal -68kg nasza zawodniczka wypadła najlepiej z całej czwórki.

Pokonując 2 rywalki Ekalt Dorotę z Krasnegostawu KKS Sokół z którą na eliminacjach przegrała z dużo przewaga punktową oraz Kulę Katarzynę z Świnoujście Pomorze.

Zawodniczka nie miała szczęścia w kolejnej walce, gdyż nie walczyła poprzez kontuzję.

Kinga została V-ce Mistrzynią Polski.

Kolejny dzień to zmagania Młodzieżowców (18-21 Lat) . Jedyny reprezentant Częstochowy w tej kategorii wiekowej Ali El-Kelany -80kg uplasował się na 9 mc w swojej kategorii wagowej.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo rozegrane zostały jak wszystkie tegoroczne finały w każdej z kategorii wiekowych w Taekwondo Olimpijskim z użyciem elektronicznego systemu rejestracji punktów, identycznym jaki będzie wykorzystany podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Podziękowania dla Pana  Pawła Wochala – Przedsiębiorstwo remontowo budowlane za sponsoring i pomoc wyjeździe na zawody. Firma zajmuje się kładzeniem kafelków remontem łazienek ,wykończeniami itp.informacje pod numerem tel. 506 634 906