sport olimpijski, siła, zdrowie, pasja

Kinga Mistrzynia Polski Juniorek

12 Cze 2012

Kopia_kinga_i_ja

Dnia 8-9.06  w Bornym Sulinow odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim.
W finale walczyło 160 zawodniczek i zawodników zakwalifikowanych po dwóch eliminacjach.

Częstochowski klub LUKS KANTOR reprezentowały 2 osoby.
Najlepiej wypadła Kinga Wochal która w ubiegłym roku na Mistrzostwach zajęła II miesce zostając V-ce Mistrzynią Polski

natomiast w tym roku nie miała sobie równych rywalek w kategorii wagowej -68kg. Kinga stoczyła 3 ważne pojedynki,

które wygrała z dużą przewagą punktową pokonując zawodniczki z Bełżyc Szczecinka oraz Wrześni.
Nasza zawodniczka jeszcze nie tak dawno miała kontuzję nogi ale to nie przeszkodziło jej w zdobyciu upragnionego złota.
Kinga Wochal została Mistrzynia Polski Juniorów.

Szczęście nie przyniosło Adamowi Buczkowskiemu statrującemu w kategorii wagowej -68kg który pierwszy pojedynek przegrał z wielokrotnym Mistrzem Polski Kamilem Serafinem z Gladius Bolesławiec pozostały mu walki repasażowe gdzie jedną wygrał a a w drugiej niestety nie udało się. Adam uplasował się na miejscach 5. Jest to jednak dopiero 1 start Adama kategori junior i mamy nadzieje że sdam w następnym roku stanie na podium.